مشارکت ازسی دی شادابی ازمواد مخدر
پنجشنبه 6 شهریور 1399 ساعت 09:03 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان  راهنمای محترم سرکار خانم شهره (لژیون اول ) در خصوص سی دی"شادابی ازمواد مخدر در آغاز
مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان شهره هستم راهنمای همسفر

وقتی فردی دچار مصرف همیشگی می‌شود دیگر داستانش با آن اوایل مصرفش فرق می‌کند و آن لذتی را که اولش داشته دیگر از بین می‌رود و یک مصرف‌کننده وقتی از دوره‌ی تفریحی خارج می‌شود و دچار مصرف همیشگی می‌شود از تعادل خارج می‌شود، دچار افسردگی و بی‌خوابی می‌شود، قادر به حرکت و راه رفتن نیست و حتی قادر به فکر کردن هم نیست دیگر آن شادابی از مواد مخدر مطرح نیست و برای این مصرف می‌کند که به تعادل برسد که بتواند مثل یک انسان معمولی کار خودش را انجام بدهد.

وقتی یک مصرف‌کننده برای درمان وارد کنگره می‌شود راهنما باید از دریچه‌ی نگاه یک مصرف‌کننده به مسائل نگاه کند چون کسی که وارد کنگره می‌شود اعتقادی به درمان ندارد و قبول نمی‌کند که درمان شود و ممکن است مرتب در کنگره حضور نداشته باشد باید آن را درک کند تا بتواند برای درمان به آن فرد تازه‌وارد کمک کند ولی این‌ها دلیل نمی‌شود راهنما بخواهد به یک فرد تازه‌وارد آوانس بدهد باید طوری رفتار کند که بین راهنما و رهجو تعادل حفظ شود و در این سفر نباید امتیاز بیشتری به رهجو داده شود و سفارشش را بکنیم و توجه بیش‌ازحد باعث می‌شود سفر خوبی نداشته باشد.

یک تازه‌وارد به سیستم کنگره آگاهی ندارد و نمی‌شود در جلسه‌ی اول همه‌ی اطلاعات را به آن فرد بدهیم ولی در طول سفر خود فرد به‌آرامی آموزش‌ها را می‌گیرد وانجام می‌دهد.

یک راهنما کارهایی که خودش توان انجام آن‌ها را ندارد نباید به رهجویش بدهد و یک رهجو وقتی وارد کنگره می‌شود از مصرف خودش راضی است و وقتی مصرف‌کننده به نقطه‌ی رکود می‌رسد که دیگر بدون مصرف مواد نمی‌تواند کاری انجام بدهد در این زمان به این فکر می‌رسد که از این حالت خارج شود و در این زمان سفر خودش را آغاز می‌کند و در هر پله‌ای که قرار می‌گیرد مقداری از توان جسمی فرد که خفته بوده بیدار می‌شود اگر درست پیش برود به نتیجه‌ی خوبی می‌رسد ولی اگر درست پیش نرود دوباره به آن نقطه‌ی رکود می‌رسد و تنها راه خرج این نیرو فعالیت ورزشی است البته نه فعالیت ورزشی سنگین، متناسب باکم می‌شود دیگر فکر می‌کنند که آدم بی‌کفایتی هستند و همین باعث ناامیدشان می‌شود.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر

درموردسی دی شادابی ازموادمخدرانسان وقتی دچار مصرف همیشگی مواد می‌شود دیگر داستانش با اوایل مصرف فرق می‌کند دیگر لذتی درکارنیست؛ و بعد تعادل خود را از دست می دهددچارافسردگی می شودوتعادل ندارد حتی قادر به حرکت و راه رفتن نیست و بنابراین شادابی دیگروجودنداردومصرف موادصرفابه خاطر رسیدن به یک تعادل نسبی است.

در این سی دی آقای مهندس فرمودند: اوایل مصرف مواد به فرد شادابی و لذت می‌دهد ولی بعد از وابستگی فقط برای اینکه بتوانند روی پای خودشان بیاستد و کارهای روزانه‌شان را انجام بدهند مواد مصرف می‌کنند. مثلاً اوایل مصرف بعد از مصرف کلی کار انجام می‌داند ولی بعد از گذشت زمان برای انجام کوچک‌ترین کارشان باید مواد استفاده کنند تا آن کار را انجام بدهند و بعدش دوباره خمار می‌شوند

سلام دوستان زهرا هستم همسفر محمد

در مورد سی دی اولش که مصرف می‌کنند چون بدنشان مواد تولید می‌کند شادابی درونشان چند برابر می‌شود و فکر می‌کنند چقدر خوب است چون توانای هایشان چند برابر می‌شود اما کم‌کم برعکس عمل می‌کند و هرچقدر موادشان بیشتر می‌شود توانایی‌شان کمتر می‌شود و دیگر شادابی که ندارند، افسرده هم می‌شوند

سلام دوستان زهرا هستم همسفر

درموردسی دی شادابی ازموادمخدروقتی شخص در اوایل مصرف خیلی انرژی می‌گیرد این انرژی ازموادمخدرنیست بلکه از گوشت و پوست‌واستخوانش است وقتی دچار همیشگی شوددیگرتعادل ندارد

سلام دوستان زهرا هستم همسفر

سی دی شادابی از مواد مخدر آقای مهندس بیشتر طرف صحبتشان باراهنماها بود و فرمودند که به مسافر یا رهجو بیشتر از حد ظرفیتش آوانس ندهید و امتیاز برایشان قایٔل نشوید چون باعث می‌شود که رهجو خودش را گم می‌کند ومنیت می‌گیرد ونتواند سفر خودش را ادامه بدهد. مثلاً گفتند در کنگره اگر کسی بالاترین مهارت را در کاری و یا حتی رشته ورزشی داشته باشد تا به مرحله پله‌های آخر درمان نرسید از آن استفاده نکنید چون باراهنما هاو مرزبان‌ها و...مراوده دارد و این باعث می‌شود خودش را هم‌ردیف آن‌ها بداند و سفرش را نتواند به‌خوبی به پایان برساند

کسی که مواد مخدر مصرف می‌کند ممکن است ۳۰ ساله باشد ولی مثل انسان ۹۰ ساله دیده می‌شود و بعد از ترک دوباره نیروی جوانی به آن برمی‌گردد. بدن انسان تا وقتی‌که زنده است به ساختن خودش ادامه می‌دهد و وقتی‌که درمان کند حتی در ۷۰-۸۰ سالگی هم بدن سازندگی دارد و هیچ‌وقت دیر نیست. به‌شرط اینکه شرایط مناسب فراهم باشد.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

در ابتدا فردی که مواد مصرف می‌کند از مواد مصرف کردنش لذت می‌برد چون دارد مواد را از بیرون وارد می‌کند و چون بدنش هم مواد شبه افیونی مواد داخل بدنش سرریز می‌شود و باعث شادابی می‌شود، توانش بیشتر می‌شود ولی زمانی می‌رسد که فرد مواد مصرف می‌کند برای تعادل چون مواد شبه افیونی بدنش از بین رفته و آن زمان است که وقتی مواد مصرف نکند احساس خماری می‌کند وقتی فردی مواد مصرف می‌کند و انرژی می‌گیرد آن انرژی را از پوست‌واستخوانش می‌گیرد این انرژی از درون بدنش برداشته می‌شود و انرژی چند سال آینده‌اش از بین می‌رود.

بدن انسان تا زمانی که زنده است خودش را بازسازی می‌کند و مواد شبه افیونی بدن طی زمان با داروی مناسب خودش را بازسازی می‌کند و به حالت اولیه‌اش برمی‌گردد.

نکته‌ی دیگر این‌که راهنما باید مصرف‌کننده را درک کند و از دریچه‌ی دید رهجو به مسائل نگاه کند و باید طبق قوانین کنگره عمل کند.

سلام دوستان هاجر هستم همسفر

یک مصرف وقتی از حالت تفریح و تفنن خارج می‌شود و دچار مصرف همیشگی می‌شود تعادلش را از دست می‌دهد و دچار افسردگی می‌شود خواب ندارد، قادر به حرکت نیست و حتی نمی‌تواند خوب فکر کند و غذا بخورد و از شادابی خبری نیست و وقتی یک مصرف‌کننده وارد کنگره می‌شود باحال بد وارد می‌شود و ممکن است هر خطایی از آن سربزند و یک راهنما باید از دریچه‌ی یک مصرف‌کننده به آن نگاه کند و اگر در مقابل آن فرد بیاستد ممکن است فرد برود و دیگر برنگردد و آقای مهندس گفتن از شاگرد چیزی بخواهیم که خودمان انجام داده باشیم ویا قادر به انجام آن باشیم و دلیل این‌که یک تازه‌وارد تا سه جلسه مهمان محسوب می‌شود این است که مانند فردی که تشنه است نباید آب زیادی به او بدهیم.

سلام دوستان توحیدی هستم همسفر

 مواد اولش به مصرف کنند هم لذت می‌دهد هم اعتمادبه‌نفس کاذب که فکر می‌کنند خیلی حالشان خوب است انرژی‌شان بالاست ولی بعد یک دوره که دیگر مجبور به مصرف می‌شوند کم‌کم دچار افسردگی و بی‌خوابی بی‌حوصله و اعتمادبه‌نفسشان را هم از دست می‌دهند.


تنظیم ووگرد آوری :همسفرخانم زهرا کاوکتو

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه شنبه 8 شهریور 1399 10:17 ق.ظ
خداقوت به لژیون اول مخصوصا خانم شهره ی بزرگوار
معصومه لژیون ۴ شنبه 8 شهریور 1399 08:21 ق.ظ
خدا قوت خانم شهره عزیز و لژیون اول عالی و آموزنده بود
فاطمه جمعه 7 شهریور 1399 12:33 ب.ظ
خداقوت به راهنمای محترم خانم شهره عزیزولژیون اول عالی بود سپاسگذارم خانم شهره عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات