مشارکت مکتوب
دوشنبه 10 شهریور 1399 ساعت 09:48 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )

تعدادی از رهجویان  راهنمای محترم سرکار خانم معصومه (لژیون پنجم) در خصوص "سی دی حقه نفس از استاد امین 
مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر

 

برداشت از سی دی حقه‌های نفس 1 : آقای امین اول سی دی درموردانتقال صفات صحبت کردند وقتی ما خواسته‌ای داریم باید روی آن دقت کامل داشته باشیم چراکه کائنات و طبیعت منتظر خواسته ما هستند و در اینجا فعل کار مهم است  نه فاعل.

باید برای دیگران خوبی طلب کنیم تا برای خودمان هم اتفاق بیفتد چون خواسته ما هست، تعیین‌کننده  یا همان فاعل فرقی نمی‌کند برای چه کسی اگر برای دیگران خوبی بخواهیم ما این انرژی را به کائنات می‌فرستیم که من خوبی را دوست دارم پس همین باعث می‌شود برای ما هم اتفاق بیفتد چون همان‌گونه که آقای امین فرمودند: کائنات  و هستی نمی‌داند چه کسی گفته و برای که گفته بلکه چی کاری یا همان  فعل مهم است پس من خوشبختی و سعادت برای دیگران آروزمیکنم تا خوشبخت زندگی کنم.

 

سلام دوستان سارا هستم همسفر

 

در فیزیک قانونی وجود دارد به نام (قانون چشمه) و این قانون می‌گوید:

اگر نقطه‌ای در فضا داشته باشیم در هرجایی در کل فضا اگر این نقطه بخواهد به محیط اطرافش تابش داشته باشد و  مثل یک چشمه بجوشد و به محیط اطرافش چیزی را انتقال بدهد و مثل یک ستاره اطراف خود را نورانی کند و یا مثل یک سیاه‌چاله انرژی اطراف را به سمت خود بکشد. این تابش و این چشمه بودنش و یا سیاه‌چاله بودنش، هیچ ارتباطی به وجود بارهای مثبت، منفی اطرافش ندارد و میدان‌های مثبت و منفی تأثیری بر او ندارد یعنی مهم نیست تمام‌دور آن بار پر از میدان‌ها و قطبی‌های دیگر باشد هیچ تأثیری در اینکه آن نقطه بتواند مثل یک ستاره بدرخشد ندارد و تنها عامل، میزان بار موجود در درون آن نقطه است و مهم این است که آن نقطه در خود بار مثبت یا منفی یا خنثی دارد و چگالی زیاد موجود در آن تعیین‌کننده است که ستاره باشد، چشمه باشد یا سیاه‌چاله و یا یک نقطه خنثی وبی تفاوت.

 

محیط اطراف، میدان‌های قوی ایجاد می‌کند ولی نمی‌تواند در آن صفت تأثیر بگذارد. اگر انسان را یک‌ذره در نظر بگیریم که در هستی وجود دارد که آن نقطه من باشم که بتوانم مثل یک چشمه یا ستاره یا سیاه‌چاله باشم هیچ ارتباطی ندارد که پیرامون من چه افرادی هستند و در چه محیطی زندگی می‌کنم و در چه جامعه‌ای زندگی می‌کنم و جامعه مثبت و منفی تأثیری برتابش من نخواهد داشت. یا مثل یک سیاه‌چاله عمل کنم و در اطرافم تخریب ایجاد کنم. در فیزیک به این قانون چشمه می‌گویند. نتیجه این قانون خیلی جالب است پس محیط و جامعه و خانواده چه‌کاره است؟

 

ارتباط آن به این صورت است که آن نقطه که انسان است شروع می‌کند به فکر کردن و اندیشه‌ی  مثبت و شروع می‌کند به جذب کردن بارهای مثبت اطراف خودش و می‌تواند به محیط اطراف خود انرژی مثبتی را ساطع کند. وقتی‌که افکار مثبت باشد مثل یک ستاره می‌درخشد و مثل یک چشمه عمل می‌کند.

 

اما وقتی‌که افکارش منفی باشد انسان متمرکز می‌شود روی اتفاقات و اخبار و قسمت‌های منفی و ظلم‌هایی که شده است و شروع می‌کند به جذب کردن آن‌ها و حتی در اول ممکن است بار این انسان مثبت باشد اما آرام شروع می‌کند بار منفی با بار مثبت جمع می‌شود و بار را ضعیف می‌کند و در ابتدا چشمه پرنور تبدیل به چشمه‌ای کم‌نور می‌شود و بعد به مرداب و مرداب تبدیل به باتلاق می‌شود.

 

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر

در حقه‌های نفس؛

انسان آگاه، به  محیط و اطراف خودآگاهی کامل دارد و خودش انتخاب می‌کند  که به چه مسئله‌ای توجه کند ولی انسان جاهل، محیط به او شرایط را تحمیل می‌کند.

وقتی با یک شرایط منفی روبه‌رو می‌شویم و می‌خواهیم ساختار منفی را عوض کنیم با یک مقاومت شدید از طرف آن ساختار روبه‌رو می‌شویم یا همان اصطکاک که در فیزیک به آن قانون (اینرسی) می‌گویند، ولی نباید ناامید شد چون بعدازاین مقاومت‌ها، تغییر ایجاد خواهد شد.

حقه در نگاه اول به نظر نمی‌رسد که اشتباه و بد باشد. در جهان‌بینی عقل همیشه در مسیر درست فرمان می‌دهد و عقل ترازوی عدالت است؛ اما در اثر آلوده بودن حس و درست نبودن اطلاعات عقل دچار اشتباه می‌شود.

حس اولین نیروی به‌کارگیری قوه عقل است اگر توسط نفس آلوده شود دیگر عقل فرمان درست نمی‌دهد و نفس تعیین موجودیت می‌کند. در ظاهر و باطن نشانه نفس این است که خواسته دارد.

حقه نفس زمانی اتفاق می‌افتد که نتواند خواسته نامعقول خود را به عقل بگوید، پس حقه به کار می‌برد.

از قدیم می‌گویند هیچ ضد ارزشی صورت نمی‌گیرد مگر اینکه لباس ارزش‌ها و تقوا را بپوشد.

یکی از حقه‌های نفس، حقه‌ی (یک‌ذره) است. به‌عنوان‌مثال بیدار شدن صبح که نفس با حقه ذره و پنج دقیقه، یک ربع، نیم ساعت... باعث می‌شود تا ظهر بخوابیم ما هم باید از همان حقه ذره علیه حقه نفس استفاده کنیم و به بهانه شستن صورت، سپس خوردن یک لیوان چای و...بیدار شویم.

در جهان‌بینی می‌خوانیم احساس تابع سطح انرژی است. هنگامی‌که سطح انرژی آدم بالاست فکر می‌کند توان انجام هر کاری را دارد.

هر انسانی دارای یک سری توانایی‌های ثابت است. وقتی سطح انرژی پایین می‌آید توانایی هم پایین می‌آید و برعکس.

به‌واقع قانون حقه یک‌ذره، از تغییر سطح انرژی استفاده می‌کند.

انسانی که در آستانه یک سری تغییرات است هنوز به آن تعادل لازم نرسیده است. سطح انرژی او هنوز به آن حد کافی نرسیده است و حقه یک‌ذره اینجا وارد عمل می‌شود.

پس در لبه‌ی تغییرات اساسی این حقه یک‌ذره می‌تواند سرنوشت آدم را  تغییر دهد ولی در ادامه کارایی و کاربرد ندارد و هر چه که جلوتر می‌رود و به تعادل و ثبات می‌رسد حقه یک‌ذره کارایی زیادی ندارد و نمی‌تواند کاری بکند

.

سلام دوستان میترا هستم همسفر مهدی

 

ازنظر من حقه‌های نفس شبیه نیروهای اهریمنی هستند که اول با یک ظاهر خوب و فریبنده وارد ذهن شخص می‌شود و ذره‌ذره بر عقل غلبه می‌کند که دراینجاباعث می‌شود عقل دچار تصمیم‌گیری اشتباه شود و خواسته نامعقول نفس رابپذیرد و نفس از راه حقه به خواسته‌اش می‌رسد.

 زمانی که انسان خسته و چند شبی هم نخوابیده و میل به غذا ندارد سطح انرژی او پایین آمده  و حوصله هیچ کاری راندارد در اینجا حقه توقعش از او زیاد شده و به‌راحتی به او غلبه می‌کند.

مثل همین آمدن به کنگره وقتی‌که انرژی زیادی داری اتفاق افتاده که یک ساعت هم زودتر به کنگره می‌آیی و حتی خدمتگزاری هم می‌کنی. ولی وقتی‌که بی‌حوصله و خسته هستی میگویی باشد به نیم ساعتی بخوابم می‌روم، حالا به جلسه نرسیدم، نرسیدم چون اولش که نوشتارها و مشارکت‌هاست طوری می‌روم که به لژیون برسم.

این جلسه دوشنبه را گفتم اگر نروم این حقه ذره‌ذره باعث می‌شود که من دیگر به کنگره نروم ولی با خود گفتم من بدلش را می‌زنم می‌روم تا حقه نتواند تأثیر منفی بگذارد

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ثریا سه شنبه 18 شهریور 1399 10:52 ق.ظ
عالی بود مو فق باشید
اکرم همسفرازلژیون پنجم شنبه 15 شهریور 1399 09:29 ق.ظ
باسلام خدمت دوستان درقمست سایت باآرزوی موفقیت درتمام مراحل زندگی تشکرمیکنم ازشما عزیزان که وقت میگذارید ومارا امیدوارمیکنیددرراهی که هستیم تلاش کنیم(( سپاس بی پایان))
افسانه همسفر شنبه 15 شهریور 1399 07:11 ق.ظ
خدا قوت به لژیون پنجم عالی بود
فاطمه چهارشنبه 12 شهریور 1399 07:30 ب.ظ
خداقوت لژیون پنجم عالی بودسپاس وخداقوت به راهنمای عزیزشما
همسفر فاطمه چهارشنبه 12 شهریور 1399 05:15 ب.ظ
عالی بود ممنون از رهجوهای لژیون پنجم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic