عدالت یعنی هر چیز در جایگاه خودش.
شنبه 15 شهریور 1399 ساعت 10:26 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )

مشارکت کمک راهنمایان محترم  گروه خانواده نمایندگی پاکدشت در رابطه با دستور جلسه "آیا همه افراد در کنگره 60 باهم برابرند؟"  تقدیم حضور شما عزیزان می‌شود.

سلام دوستان معصومه هستم، کمک راهنمای همسفر (لژیون پنجم)

عدالت در لغت معادل نظم وادب است وعدل معادل ((داد )) و((دادگری )) است.

 عدالت واژه ای است که هرکس نسبت به دانایی وآگاهی خود تعبییر وتعریفی خاص برآن دارد یکی عدالت را برابری افراد باهم می داند ودیگری آن را فقط در مادیات معنی می کند 

اما کنگره می گوید عدالت یعنی قرار گرفتن هر کس وهر چیزی در سر جای خود .

برای معنی کردن عدالت دنبال واژهای سنگین نگردیم عدالت در لحظه   لحظه زندگی ما اتفاق می افتد وجدا از لحظات زندگی ما نیست .عدالت می گوید هر کس در هر جایگاه ومقامی هست باید باشد وعین عدالت است یکی ثروتمند ویکی فقیر و........

تعجب نکنید  عدالت خداوند در کلیات برای همه یکسان هست مانند خورشید که به همه چیز می تابد ونعمتهای  خداوند که به همه ما عطاکرده است ،مانند معلم، راهنما ،واستاد برای همه یک مطلب را تدریس می کند ،اما هر شخص بازخورد رفتار لحظه به لحظه خود را تجربه می کند . ولی انسانها عدالت را به گونه ای دیگر تفسیر می کنند .

هرجا به نفع من باشد عین عدالت وهر جا به ضرر من  باشد عین بی عدالتی معنا می کنم.

ازآنجا که اکثریت انسانها فراموش کار و ناسپاس هستند هیچ وقت نعمت هایی را که دارند نمی ببینند ومانند کودکان به دنبال اسباب بازی دیگران هستند 

دیروز ما امروز ما را ساخت وامروز ما فردای ما را می سازد 

این نکته فراموش نکنیم که مشکلات ما پیرامون دونکته است:

 ۱)آموزش وامتحان الهی 

۲)مجازات 

وآیا همه افراد در کنگره باهم برابرند ؟ باید بدانیم همه در کنگره دریک درجه ویک جایگاه، اما خدمت صادقانه ،عاشقانه وخدا پسندانه ودر چارچوب حرمت وقوانین بودن وانجام مسئولیت به نحو احسن باعث تغییر وبالا رفتن جایگاه ودرجه ها می شود.

با تشکر

 

سلام دوستان مریم هستم کمک راهنمای همسفر (لژیون ششم)

در باب دستور جلسه هفتگی عدالت،

 آیا همه افراد در کنگره 60 باهم برابرند؟

درمان، فوق ترک و رسیدن به تعادل، فوق درمان است. این جمله از نگهبان کنگره 60، مسیر و هدف از درمان اعتیاد را برای ما روشن می‌کند. به‌واقع، حرکت ما دررسیدن به تعادل که مفهومی از عدالت می‌باشد، از معرفت شروع می‌شود و از معرفت و کسب دانش و آگاهی به عمل سالم می‌رسیم و از نتیجه عمل سالم، عدالت پدیدار می‌گردد.

 اگر به آرم کنگره 60 دقت کرده باشیم، در قسمت بالای آرم، واژه عدالت قرار دارد، در ضلع سمت راست، معرفت و در ضلع سمت چپ، عمل سالم قرارگرفته است.

در موضوع اعتیاد و درمان قطعی آن، رسیدن به تعادل یکی از موضوعات بسیار مهم است و یکی از نتایج آموزش‌های جهان‌بینی هست. انسانی که بتواند در درون خویش و بین نیروهای درونی خود، عدالت را برقرار کند، قدر مسلم در زندگی بیرونی نیز می‌تواند انسانی عادل و متعادل باشد.

یکی از تخریب‌های مهم اعتیاد و مصرف مواد مخدر در شهر وجودی انسان، بر هم زدن نظم و تعادل نیروهای درونی است.

در فرایند درمان اعتیاد و به تعادل رسیدن جسم، روان و جهان‌بینی، تعادل درونی تا حد زیادی برقرار می‌گردد و از سوی دیگر، معرفت و کسب آگاهی و دانش درست زندگی کردن، ما را به عمل سالم نزدیک می‌کند و درنتیجه به عدالت و تعادل نیز قدری نزدیک می‌شویم.

اولین برداشتی که از عدالت در ذهن انسان خود را به نمایش می‌گذارد، برابری و یکسان بودن است؛ اما باید گفت که مفهوم عدالت در همه‌جا به مفهوم برابری و یکسان بودن نیست. شاید درجایی یا جاهایی مفهوم عدالت برابری باشد، اما در بسیاری جاها نیز این‌گونه نیست.

به‌طورکلی، هر انسانی با توجه به سطح دانایی خود و عملکرد خود، جایگاهی را برای خودش مهیا می‌کند. هر انسانی و به‌طورکلی هر موجودی جایگاهی دارد که دقیقاً نتیجه عملکرد اوست.

 هر جایگاهی دارای شرایط خاص خود است سفر اولی، سفر دومی، مصرف‌کننده، کمک راهنما، استاد دانشگاه، پزشک ... اگر دقت کنیم می‌بینیم هر انسانی در یک جایگاه قرار دارد و نقش اجتماعی و پایگاه اجتماعی خاص خود را دارد و این جایگاه و این نقش را خودش برای خودش به وجود آورده است. برخورد دیگر انسان‌ها نیز با هرکدام از این جایگاه‌ها متفاوت است.

در کنگره 60 نیز بر همین اساس، همه باهم برابر نیستند، تازه‌وارد یک جایگاه دارد، سفر اول یک جایگاه دارد، کمک راهنما، راهنما، مرزبان و دیده‌بان و نگهبان کنگره نیز هرکدام جایگاه‌های خاص خود رادارند، البته از بعضی جهات این جایگاه‌ها ممکن است یکسان باشند مثل‌اینکه همه ما در هنگام جلسه روی یک صندلی می‌نشینیم و از این بابت با یکدیگر فرقی نداریم و یا اینکه همه ما همسفر هستیم و زمانی که وارد کنگره 60 می‌شویم تمام عناوین و القابمان را بیرون از درب کنگره می‌گذاریم و به‌عنوان هم‌سفر وارد می‌شویم، اما در بسیاری موارد نیز جایگاه‌ها باهم برابر نیستند.

در یک لژیون، آیا سفر اولی که بسیار خوب سفر می‌کند و حرف راهنمایش را گوش می‌کند، با سفر اولی که حرف راهنمایش را گوش نمی‌کند باهم برابرند. خیر این‌ها باهم برابر نیستند. هرکدام جایگاه خاص خودشان رادارند و برخوردها با این جایگاه‌ها بسیار متفاوت است.

اگر بگوییم که این بی‌عدالتی است، باید بگوییم که خیر، این‌ها عین عدالت است، اگر با همه این جایگاه‌ها یک‌جور برخورد شود، عین بی‌عدالتی است.

پس در کنگره 60 همه افراد باهم برابر نیستند. اگر می‌بینیم که برخوردها یکسان نیست ناراحت نشویم، البته درک این موضوع و هضم این موضوع کمی سخت است، شاید هم خیلی سخت باشد، اما باید یاد بگیریم و بپذیریم که برخوردهایی که با ما می‌شود، عین

 عدالت است و این نتیجه جایگاهی است که خودمان برای خودمان فراهم کرده‌ایم.

یک مصرف‌کننده مواد مخدر اگر مصرف نکند خمار می‌شود خانواده او را بیرون می‌کند، در جامعه جایی ندارد، جایگاه او زیر پل‌ها و در بیغوله‌هاست. این عدالت است، اما اگر حرکت کند و تلاش کند و اعتیاد خود را درمان کند، یعنی جایگاه خود را تغییر دهد، کل برخوردها با او عوض می‌شود، همه او را دوست دارند و او را تحویل می‌گیرند و به او احترام می‌گذارند و دیگر جایش زیر پل‌ها نیست. پس اگر بخواهیم می‌توانیم جایگاهمان را تغییر دهیم و به‌جایی برسیم که می‌خواهیم.

پس می‌توان نتیجه گرفت که ما عدالت را در خصوص خودمان انتخاب می‌کنیم و هرکس برابر، با سعی و تلاشش جایگاه خودش را انتخاب می‌کند و وظیفه من در کنگره احترام به این جایگاه‌هاست.

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه همسفر لژیون پنجم دوشنبه 17 شهریور 1399 02:50 ب.ظ
خدا قوت
اکرم همسفرازلژیون پنجم شنبه 15 شهریور 1399 09:27 ب.ظ
بسیار عالی بود سپاس از شما خانم معصومه وخانم مریم عزیز .پایداروپاینده باشید
فاطمه شنبه 15 شهریور 1399 08:18 ب.ظ
خداقوت به کمک راهنماهای محترم بسیار عالی بود ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic