رطب وحنظل
دوشنبه 17 شهریور 1399 ساعت 07:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )
عدادی از رهجویان  راهنمای محترم سرکار خانم شهره (لژیون اول) در خصوص "سی دی رطب وحنظل 
مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان شهره هستم راهنمای همسفر

در سی دی رطب و حنظل جناب مهندس فرمودند: که رطب میوه شیرین و حیات‌بخش است و خواص دارویی دارد. حنظل میوه ایی بسیار تلخ است. خواص دارویی هم دارد اما انسان ممکن است در طول عمرش یک‌بار از آن استفاده کند.

رطب و حنظل تمثیل انسان‌های خوب و بد است. انسان‌ها باید طوری عمل کنند که نتیجه اعمالشان مانند رطب شیرین و باارزش باشد. ولی انسان‌هایی که در مسیر ضد ارزش‌ها حرکت می‌کنند تبدیل به انسان‌هایی می‌شوند که مثل حنظل هم کام خود را تلخ میکنند و هم کام دیگران را؛ یعنی هم برای خودشان ایجاد مشکل می‌کنند و هم برای دیگران.

باید یاد بگیریم که درست که درگذشته مشکلات زیادی داشتیم اما باید بتوانیم از گذشته‌هایمان درس بگیریم و از آن‌ها عبور کنیم و برای آینده‌ی خود برنامه‌ریزی داشته باشیم و در لحظه زندگی کنیم.

انسان‌هایی که با برنامه و هدف زندگی می‌کنند در به‌کارگیری قوه عقل توانایی پیدا می‌کنند و لازمه‌ی رسیدن به قوه عقل داشتن ایمان است که اگر ایمان ما قوی باشد می‌توانیم خیلی از مسائلمان را حل کنیم. مثلاً فردی که باایمان به روش DST و راهنما و آنچه در جهت درمان به او میگویند ایمان داشته باشد عاقبت به درمان می‌رسد و خداوند هم به او کمک می‌کند.

ما برای اینکه بتوانیم نیروی درون خود را قوی کنیم باید تمرین مداوم داشته باشیم. ما با افزایش آگاهی می‌توانیم به آرامش و تعادل برسیم.

ما باید بدانیم قوی‌ترین نیروی منفی وجود ماده است ولی با افزایش دانایی و ایمان و به‌کارگیری قوه عقل می‌توانیم در برخورد با نیروهای منفی پیروز شویم.

القائات منفی فقط ما را دعوت می‌کنند و نمی‌توانند ما را مجبور به کاری بکنند؛ و برای این دعوت از هر ترفند و راهی استفاده می‌کنند تا ما این القائات منفی را انجام بدهیم. این ما هستیم که باید تشخیص بدهیم که این الهامات از سوی نیروهای منفی است یا خیر؛ و این تشخیص بسیار مهم است.

در یک قسمت از سی دی هم در مورد مادیات صحبت می‌شود. ما باید مال و ثروت داشته باشیم تا بتوانیم زندگی کنیم اما باید ظرفیت خودمان را در برابر مادیات بالا ببریم. باید بتوانیم که ما سوار بر مادیات باشیم نه اینکه مادیات سوار بر ما باشند و به ما بگویند که این پول را کجا خرج کن و کجا خرج نکن.

همچنین جناب مهندس راجع این صحبت کردند که سفر اولی‌ها رژیم غذایی خاصی ندارند و باید غذاهای کم‌حجم و پرکالری استفاده کنند‌.

 

سلام دوستان فاطمه مردی هستم یک همسفر

در این سی دی آقای دژاکام راجع به تمثیل انسان صحبت می‌کنند که انسان هم می‌تواند رطب باشد و هم می‌تواند حنظل باشد. تضاد در گیاهان هم وجود دارد و رطب میوه ایی شیرین و حیات‌بخش است و مصرف دائم می‌شود و کشت و تولید زیادی دارد ولی حنظل یک میوه تلخ است که در موارد کمی از آن استفاده می‌شود.

در کنگره خیلی مهم است که هدف خود را مشخص کنیم و باید زندگی ما نسبت به گذشته تغییر کند و درگذشته زندگی نکنیم و دائماً نگوییم چرا من مصرف‌کننده شدم و چرا... این‌ها مشکلی را حل نمی‌کند. باید هدف و نوع نگاهمان تغییر کند تا به آسایش و آرامش برسیم.

در ادامه جناب مهندس فرمودند: که کالا باید خالص و باارزش باشد تا به کار تجارت بیاید و مثالی هم که زدند مثل شیری که به آن آب اضافه می‌کنند. شاید آن را به مردم بفروشیم و سر آن‌ها کلاه بگذاریم اما در ادامه اعتبارمان از دست می‌رود اما اگر بالعکس کالای باارزش دست مردم بدهیم نه‌تنها اعتبارمان افزایش میابد بلکه تا ۷ نسل بعدمان هم این اعتبار را خواهند داشت. انسان هم باید برای اینکه پیش دیگران اعتبار داشته باشد باید ناخالصی‌های خود را به‌وسیله آموزش‌ها و عملی کردم وادی هد از بین ببرد.

ضمناً به این نکته نیز اشاره شد که در رژیم غذایی خود از غذاهای کم‌حجم و پرانرژی مثل خرما و گردو و عسل و از نوشیدنی‌هایی مثل آبمیوه‌ها استفاده کنید چون بدن برای بازسازی خود به این مواد نیازمند است.

نکته‌ی دیگر اینکه راهنماها اگر یک ره‌جوی به‌هم‌ریخته دارند که بعد از گذشت چند ماه به تعادل نسبی نمی‌رسد باید عذرش را بخواهند. چون ما در کنگره ۶۰ نمی‌خواهیم افراد به‌هم‌ریخته پرورش دهیم.

 

سلام دوستان راضیه هستم همسفر

 در مورد سی دی آقای مهندس گفتند که اینکه به گذشته فکر کنیم و درگیر گذشته بشویم ارزش ندارد الآن چیزی که مهم است این است که ما باید تغییر کنیم وبه هدفمان برسیم وگرنه اگه ما تغییر نکنیم به هیچ دردی نمی‌خوریم.

 

سلام دوستان بهاره هستم یک همسفر

در این سی دی جناب مهندس فرمودند: که نباید درگذشته زندگی کنیم و گذشت و بخشش داشته باشیم و نگذاریم زندگی‌ها نابود شوند. مثل‌اینکه اگر بخواهیم دفتر زندگی خود را ورق به ورق بنویسیم از بقیه‌ی آن‌ها جا می‌مانیم. پس بهتر است شروع کنیم و زیبایی زندگی خود را بنویسیم تا مثل رطب شیرین باشد و از زندگی خود لذت ببریم.

نکته‌ی دیگر اینکه برای رسیدن به آرامش و کسب آگاهی و دانایی احتیاج داریم کهپایه‌های خود را محکم کنیم و باید ایمان و اعتقاد داشته باشیم و ایمان باید به هدفی باشد که می‌خواهیم به آن برسیم که نمونه‌اش در کنگره است که وقتی مسافرها به راهنما و روش Dst اعتقاد داشته باشند به رهایی و آرامش می‌رسند.

موضوع دیگر مادیات است که نباید بگذاریم بر ما سوار باشند. مادیات خوب هستند اما باید به گونه ایی باشند که من هر زمان که خواستم از آن استفاده کنم نه اینکه مادیات من را بدبخت کنند. همان‌طور که جناب مهندس در سی دی تعیین مرز گفتند: خداوند به همه‌چیز داده است اما فرمانده ایی مثل عقل را به ما داده که از چه چیزی استفاده کنیم و از چه چیزی استفاده نکنیم.

 

سلام دوستان فاطمه رحیمی هستم یک همسفر

در این سی دی جناب مهندس راجع به این صحبت فرمودند: که تضاد در گیاهان هم وجود دارد چنان‌که اگر رطب و حنظل را مقایسه کنیم رطب میوه ایی شیرین و حیات‌بخش است و حنظل میوه ایی تلخ است که شاید در طول زندگی یک‌بار آن‌هم در موارد خاص مورداستفاده قرار بگیرد.

در ادامه فرمودند: که ما در کارهایمان باید قوه عقل را به کار بگیریم و برای به‌کارگیری آن باید ایمان و اعتقاد داشته باشیم که در این قسمت منظور ایمان به موضوع مدنظر است. مثلاً در درمان اعتیاد باید به راهنمای خود و‌ روش درمان ایمان داشته باشیم.

همچنین باید در ادامه‌ی حیات مادیات را در نظر داشته باشیم اما به این صورت که نگذاریم مادیات بر ما سوار باشند و این به این معنی نیست که مادیات بی‌ارزش هستند. مادیات باید باشند اما در حد تعادل.

و دیگر اینکه باید حواسمان به القائات منفی باشند چون بسیار قوی هستند و در ادامه‌ی حیات همیشه وجود دارند.

 

سلام دوستان زهرا هستم همسفر

رطب تمثیل یک کار خوب و حنظل تمثیل یک کار بداست. رطب میوه‌ای ست شیرین و ارزشمند و نیکوست و حنظل میوه‌ای ست تلخ وزهراگین گاهی اوقات ماازآدمها مانند رطب و گاهی بعضی ازمامثل حنظل هستیم و یک سری از کارهای مارطبی است و یک سری از کارهای ماحنظلی است... درکنگره این‌طوراست که ماباگذشته کاری نداریم خیلی ازآدمهاهستن که مدام درگیر گذشتگان مابایددیگاه خودراتغییربدهیم و به گذشته فکر نکنیم واگردید گاه ماتغییرنکنددچارمشکل می‌شویم واگربخواهیم به آرامش برسیم بایددیگاهمان را تغییر بدهیم، در طبیعت رطب شیرین داریم حنظل تلخ هم داریم این‌ها باهم قابل قیاس نیستند. رطب حیات‌بخش است و باعث زیستن میشودوشیرین و خوشمزه و زیباست و در همه‌جا از رطب استفاده می‌شود ولی حنظل در طول حیات ممکن است برای داروی یا یک بیماری خاص به کاربیایدبه همین دلیل انسانهاخرماروپرورش میدهندوشماهیچ گاه نمیبینیدکه کشت حنظل را توسعه بدهند. درکنگره هم همین‌طوراست کسی که بعدازپنج یا شش ماه هنوزسازمخالف میزندبایدرهاکردولی کسی بعدازاین مدت به تعادل رسیده است را پرورش دهید ممنونم که توجه کردید و خسته نباشید به همه شما عزیزان...

 

سلام دوستان ملیحه هستم یک همسفر

رطب تمثیل کارهای خوب است و حنظل تمثیل کارهای بد است.

رطب یک میوه‌ی شیرین و حیات‌بخش است که ارزشمند است و حنظل یک میوه‌ی تلخ و زهرآگین است. ما گاهی رفتار و کردارمان رطبی می‌شود و گاهی رفتار و کردارمان حنظلی می‌شود.

ما نباید در زندگی دائماً به فکر گذشته باشیم و دائم بگوییم چرا من معتاد شدم...و خودمان و دیگران را محاکمه کنیم. باید در زندگی به خودمان متکی باشیم و در حاشیه نباشیم.

ما باید برای زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشیم تا یک زندگی بی‌نقصی داشته باشیم.

و در ادامه جناب مهندس فرمودند: ما باید از غذاهای کم‌حجم و کم کالری و پرانرژی استفاده کنیم.

سلام دوستان سمیرا هستم همسفر

در سی دی رطب و حنظل، رطب تمثیل کارهای خوب است و ما از آن لذت می‌بریم و راه درست زندگی کردن را، اگر ادامه بدهیم چیزهای ارزشمندی را به دست می‌آوریم و حنظل تمثیل کارهای بد است که شاید در طول عمرمان یک‌بار از حنظل به‌عنوان دارو استفاده کنیم؛ اما رطب را به‌عنوان تغذیه از آن استفاده می‌کنیم و انسان را حتی می‌تواند از گرسنگی نجات بدهد و این رطب و حنظل را در زندگی عامیانه ما مثال زدند که بتوانیم راه خوب و بد را تشخیص بدهیم.

گرد آوری وتنظیم :خانم فاطمه رحیمی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه.کمک راهنمای لژیون5 چهارشنبه 19 شهریور 1399 08:56 ق.ظ
مطالبتون رو مطالعه کردم بسیار عالی بود.خدا قوت لژیون یکم و راهنمای بزرگوار خانم شهره
معصومه لژیون۲ سه شنبه 18 شهریور 1399 09:11 ق.ظ
خداقوت وخسته نباشیدبه اسیسانت محترم وعزیزشعبه وهمسفرهای لژیون یکم عالی وآموزنده بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات