برداشت از سی دی اتوبوس
پنجشنبه 20 شهریور 1399 ساعت 05:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )

سلام دوستان فاطمه رحیمی هستم همسفر (لژیون اول)

مطلب در خصوص مبحثی از کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر تحت عنوان شروع از یک نقطه، اگر دیر به ایستگاه برسید اتوبوس را نخواهید دید.

در اینجا یک تمثیلی است که ما را روشن می‌کند. زمانی که ما می‌خواهیم یک محصولی را بکاریم باید فکر آن را کرده باشیم و زمانی که زمین و بذر آماده شد یعنی زمین را شخم زدیم و بذر را کاشتیم باید این را بدانیم که همان لحظه به نتیجه نمی‌رسیم چون بذر را تازه کاشتیم و باید صبر کنیم.

ما در تمام‌کارهایی که می‌خواهیم انجام بدهیم با یک مثلث مواجه می‌شویم که با توجه به تمثیل بالا یک ضلع آن خود کشاورز و یا آن شخص «می‌باشد و یک ضلع آن زمین و بذر و کشت و ... می‌باشد که» موضوع «می‌باشد و ضلع دیگر آن» زمان می‌باشد.

این سه ضلع در هر کاری که ما می‌خواهیم انجام بدهیم صادق می‌باشد ‌اگر می‌خواهیم خانه بخریم، ازدواج کنیم، مطالعه کنیم، ترک اعتیاد کنیم، بیماری را درمان کنیم و ... .

هر کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم باید بر مبنای تفکر باشد.

ضلع اول که (شخص) بود، باید در انجام هر کاری ببینیم شخصی که می‌خواهد کاری انجام بدهد آیا تفکر، تجربه و آموزش دارد؟ آیا عدالت، معرفت و عمل سالم را می‌داند؟ اگر دانش کافی دارد آیا می‌تواند آن دانش را تبدیل به عمل کند؟

بنابراین شخص بسیار مهم است. چون ما با شخص سروکار داریم. به همین دلیل است که ما در کنگره ۶۰ جهان‌بینی کار می‌کنیم، به همین دلیل است که میگوییم CD گوش کنید و بنویسید و در کنگره افراد بی‌سواد را پذیرش نمی‌کنیم. چون ما با شخص سروکار داریم.

زمانی که ما صد ضربه به یک میخ می‌زنیم، عاقبت آن میخ را در سنگ فرومی‌بریم. جهان‌بینی هم همین‌گونه است. ما ذره‌ذره به شخص آموزش می‌دهیم تا به یک جهان‌بینی کامل و عدالت و معرفت و عمل سالم برسد.

ضلع دوم (موضوع) بود. حالا که به موضوع می‌رسیم تجهیزات را باید چه کسی بررسی کند؟ شخص.

هر کاری که شخص می‌خواهد انجام بدهد باید مشورت کندو بررسی کند و با اولین حرف سراغ انجام آن کار نرود.

شخص باید نگاه کند وقتی‌که موضوعی در پیش است مثل شراکت، معامله، ازدواج و یا هر چیز دیگری که باشد باید آن موضوع را بررسی کند و در انجام کار به این‌وآن نگاه نکند و سطحی قضاوت نکند.

ضلع سوم «زمان» بود. در اینجا شخص هست و موضوع را خوب بررسی کرده، حالا زمان می‌خواهد که طی فرآیند زمان به نتیجه برسد.

شما گاهی زمان را حذف می‌کنید و چون زمان را حذف می‌کنید به مشکل برمی‌خورید. مثلاً اگر با شخصی دوست می‌شوید باید به آن زمان بدهید. چون در طول زمان باید آن را بشناسید. یکسری از مسائل را زمان حل می‌کند.

دوست داشتن مانند بنزین است که زود آتش می‌گیرد و زود هم خاموش می‌شود ولی زغال‌سنگ هم دیر آتش می‌گیرد و هم دیر خاموش می‌شود. ما نیز در دوستی و دوست داشتن‌هایمان مثل بنزین عمل می‌کنیم و بعد می‌بینیم که به نتیجه ایی هم نمی‌رسیم.

پس:

بازهم میگوییم شخصی که می‌خواهد کاری را انجام بدهد باید تفکراتش درست باشد، تجهیزات و موضوعات آن را خوب بررسی کند و پارامتر زمان را هم باید در نظر بگیرد و ما هیچ‌کدام را نمی‌توانیم حذف کنیم.

کاشتن دو قسمت می‌شود:

۱. کاشت مادی

۰۲ کاشت معنوی

ما هر چه بکاریم همان را برداشت می‌کنیم. اگر کینه و نفرت بکاریم همان را برداشت می‌کنیم و اگر محبت و جوانمردی بکاریم هم عشق برداشت می‌کنیم. اگر چیزی نکاریم نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که عشق و محبت برداشت کنیم.

اگر باد بکاریم طوفان برداشت می‌کنیم و اگر محبت بکاریم عشق برداشت می‌کنیم.

در ادامه:

یک سفر اولی که وارد کنگره می‌شود باید بداند که کارش فقط درمان اعتیاد نیست بلکه باید به شغلش و به خانواده‌اش و ...هم بپردازد. چیزی که برای همه‌ی ما مهم نباشد زندگی است. خداوند هستی را خلق کرده و ما همه کارگرهای هستی هستیم و تا حیات ادامه دارد باید ما در آن خدمت کنیم.

آغاز حیات ساختن است و ساختن یعنی چه؟ یعنی تا زمانی که درختان با گرفتن گازکربنیک اکسیژن تولید می‌کنند یا تا موقعی که درختان میوه می‌دهند و یا تا زمانی که تولیدمثل روی زمین وجود دارد یعنی ساختن. پس آغاز حیات ساختن است.

و در آخر:

گویا برای بعضی از افراد ساعت اختراع نشده و همیشه دیر به محل قرار می‌روند؛ اما در کنگره ساعت اختراع‌شده و سر ساعت حاضر هستند.

پس اگر دیر به ایستگاه برسی اتوبوس را نخواهی دید.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه.کمک راهنمای لژیون5 جمعه 28 شهریور 1399 08:23 ق.ظ
خدا قوت کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه
همسفر معصومه چهارشنبه 26 شهریور 1399 07:16 ق.ظ
بی نهایت قدردان زحمات شما عزیزیان هستم
مریم کمک راهنمای لژیون ششم سه شنبه 25 شهریور 1399 08:04 ق.ظ
خداقوت فاطمه عزیز
معصومه لژیون ۴ دوشنبه 24 شهریور 1399 05:44 ق.ظ
بسیار عالی خانم فاطمه عزیز کمک راهنما محترم خدا قوت
همسفر ثریا شنبه 22 شهریور 1399 07:39 ق.ظ
سلام خانم فاطمه عزیز خدا قوت عالی بود
فاطمه جمعه 21 شهریور 1399 04:41 ب.ظ
خداقوت به خانم فاطمه کمک راهنمای محترم بسیار عالی بود
اکرم همسفرازلژیون پنجم جمعه 21 شهریور 1399 03:18 ب.ظ
سلام خانم فاطمه عزیزخداقوت بسیارعالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات