درمان اعتیاد بعد ازروشن شدن صورت مسئله
شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 08:18 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )

مشارکت کمک راهنمایان محترم  گروه خانواده نمایندگی پاکدشت در رابطه با دستور جلسه "صورت مسئله اعتیاد"  تقدیم حضور شما عزیزان می‌شود.


سلام دوستان فاطمه هستم کمک راهنمای همسفر

دستور جلسه صورت‌مسئله اعتیاد است و این دستور جلسه مانند الف که صدرنشین حروف الفبا است این دستور جلسه هم ازنظر بنده طلیعه‌دار دستور جلسات است. چراکه به فرموده جناب مهندس مسئله‌ی بیماری اعتیاد برای این سال‌ها غیرقابل‌حل و درمان بود چون صورت‌مسئله‌ی آن نامشخص و مبهم بود؛ و این مانند این بود که یک برگه‌ی سفید را در مقابل یک دانش‌آموز محصل بگذاری و به او بگویی به سؤالات زیر پاسخ دهید و او مات و مبهوت به برگه‌ی سفید مقابل خودش نگاه می‌کند و با خود می‌گوید به کدام سؤال باید پاسخ بدهم؟

اما از زمانی که صورت‌مسئله‌ی بیماری اعتیاد و درمان آن توسط جناب آقای مهندس کشف شد بسیاری از ابهامات هم به دنبال آن حل شد و به‌قول‌معروف معما چو حل شود آسان شود.

درمان اعتیاد بعد از روشن شدن صورت‌مسئله‌ی آن به گونه ایی انجام می‌پذیرد که شخص نه‌تنها دیگر هیچ میلی به مواد مخدر ندارد بلکه حتی دیگر از مواد مخدر متنفر هم نیست. چون تنفر یک حس سرکوب‌شده است که ممکن است سال‌ها بعد همچون دمل چرکین سر باز کند و فرد باز به سمت مواد برود؛ و این وجه تمایز و تفاوت کنگره ۶۰ با سایر NGO ها و مراکز ترک اعتیاد دیگر است؛ و بازهم به قول استاد عزیز جناب مهندس درمان زمانی صورت می‌پذیرد که یک فردی که سال‌ها مصرف‌کننده مواد مخدر بوده است بعد از پشت سر گذاشتن دوره درمان بتواند به‌راحتی در انباری از مواد مخدر بخوابد و این یعنی کشف صورت‌مسئله‌ی اعتیاد و راهکار درمان آن.

از اینکه به مشارکت بنده توجه فرمودید ممنونم

 

سلام دوستان بهاره هستم کمک راهنمای همسفر

کاری که کنگره انجام داد، این بود که تمام معادلات و مجهولات را دور ریخت، درنتیجه یک معادله به وجود آمد با یک مجهول که آن عدم آگاهی است و مشکل آن روی جسم است. با این کار مسئله قابل‌حل شد و جواب آن به دست آمد؛ و آنچه گفته شد یک صورت‌مسئله می‌شود؛ و اگر ما یک صورت‌مسئله درستی در مورد یک مسئله نداشته باشیم مسیر تفکر ما از همان ابتدا اشتباه می‌شود و به سمت غلط می‌رود.

 اولین مطلبی که در حوزۀ اعتیاد مطرح بوده و آقای مهندس بر روی آن بسیار تفکر کردند و به آن رسیدند؛ صورت‌مسئلۀ اعتیاد بود که آن را مشخص کردند که هم‌اکنون برای جهانیان، صورت‌مسئلۀ اعتیاد، هنوز هم روشن نیست! تنها نکته‌ای که در جهان امروز در مورد صورت‌مسئلۀ اعتیاد روشن است، این است که یک فردی مصرف‌کننده است و می‌خواهند کاری کنند که مصرف نکند.

ایشان در شرح صورت‌مسئلۀ اعتیاد بیان کردند: که اعتیاد شامل سه بخش است، نخست جسم که شامل فیزیولوژی می‌شود.

 دوم، روان و سوم، جهان‌بینی که در حقیقت در ادامه تشریح صورت‌مسئلۀ اعتیاد، مثلث اعتیاد بر اساس همین سه مؤلفه؛ یعنی جسم، روان و جهان‌بینی ترسیم شد که باید در هر قسمت آن، کار لازم بر روی فرد مصرف‌کننده انجام بگیرد؛ و در مقوله صورت‌مسئله اعتیاد فقط جسم و فیزیولوژی انسان در دو بخش تحت عنوان عکس‌العمل‌ها یا اختلالات آشکار و عکس‌العمل یا اختلالات پنهان جسم انسان بررسی شد که در مرحله عکس‌العمل آشکار مسئله روشن است و در عکس‌العمل پنهان اختلال در تولید 12 ماده شبه افیونی بدن انسان است که همیشه نادیده گرفته شود

وهمان طور که فرد یک‌دفعه مصرف‌کننده نشده و یک‌دفعه اختلال در سیستم جسم خود ایجاد نکرده فرد نمی‌تواند یک‌دفعه آن را بازسازی کند و زمان می‌خواهد که زمان آن ده الی یازده ماه است.

از توجه شما ممنونم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم کمک راهنما لژیون ۶ چهارشنبه 2 مهر 1399 08:44 ق.ظ
خداقوت به هردو عزیز عالی بود
همسفر معصومه لژیون ۴ یکشنبه 30 شهریور 1399 10:04 ب.ظ
خدا قوت کمک راهنماهای محترم بسیار عالی بود
همسفر معصومه لژیون ۴ یکشنبه 30 شهریور 1399 10:04 ب.ظ
خدا قوت کمک راهنماهای محترم بسیار عالی بود
معصومه.کمک راهنمای لژیون5 یکشنبه 30 شهریور 1399 09:59 ب.ظ
بسیار عالی بود خدا قوت کمک راهنمایان عزیز خانم بهاره و خانم فاطمه
فاطمه یکشنبه 30 شهریور 1399 06:43 ب.ظ
خدا قوت کمک راهنماهای محترم عالی بودسپاس
زهرا همسفر محمد571 یکشنبه 30 شهریور 1399 02:52 ب.ظ
خانم فاطمه ی عزیز و خانم بهاره ی عزیز عالی بود خسته نباشید
همسفر معصومه یکشنبه 30 شهریور 1399 08:50 ق.ظ
ممنون از مشارکت دو بزرگوار.مطالب برآیم بسیار آموزنده وشیوا بود.خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات