از نقطه سیاه تا رنگین کمان
شنبه 5 مهر 1399 ساعت 01:52 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )
عدادی از رهجویان  راهنمای محترم سرکار خانم شهره (لژیون اول) در خصوص "سی دی از نقطه سیاه تا درنگین کمان 
مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان شهره هستم راهنمای همسفر

در سی دی از نقطه سیاه تا رنگین‌کمان جناب مهندس فرمودند: که نقطه‌ی سیاه پائین ترین رنگ است که به ظلمت مانند است و رنگین‌کمان هفت‌رنگ و زیباست و این دو موضوعی هستند که مقابل یکدیگر هستند و یکی نماد منفی و یکی نماد مثبت است.

انسان هم می‌تواند از یک نقطه‌ی سیاه شروع کند و به آن رنگ‌های قشنگ ‌در زندگی خود برسد. همچنین فرمودند: که انسان‌ها درد دل زیاد دارند و انسانی نیست که غم و اندوه نداشته باشد. درد و غم عمق دارد اما می‌تواند ما را قوی کند. غم می‌تواند اصلاً نشانه‌ی بدی هم نباشد و نباید آن را بد برداشت کنیم.

ولی شادی عمق ندارد و کوتاه‌مدت است و این‌گونه نیست که مثلاً ما یک هفته بخندیم درحالی‌که می‌توانیم یک هفته غصه بخوریم.

شاید غم و اندوه منفی باشد اما می‌تواند ما را به مراحل بالاتری ببرد؛ اما بعضی از غم و غصه‌ها واقعاً بیهوده هستند مثلاً یک هفته غصه بخوریم که یک نفر فلان حرف را به من زد... مثل ساختمانی که ما آن را ساختیم اما به گونه ایی ساختیم که غیرقابل‌سکونت است.

انسان هرچه دانایی و آگاهی او بالاتر می‌رود، دردش هم بیشتر می‌شود ولی انسانی که نادان و جاهل است اصلاً دردی را حس نمی‌کند.

انسان‌ها راه‌های سختی را طی کردند و فقط کافی است امید داشته باشند و بدترین چیز برای انسان ناامیدی است. غم و غصه باشد اما ناامیدی نباشد.

درد همیشه هست اما در همان دردهم باید امیدوار باشیم. مسیرمان سخت است اما باید ادامه بدهیم. مثل همان فصل‌ها که عوض می‌شوند، زمستان می‌رود و بهار می‌آید...بهار می‌رود و تابستان می‌آید و ...همه‌چیز تغییر می‌کند و یکسان نمی‌ماند.

سختی‌ها و مشکلات اهمیت زیادی ندارند، بلکه عبور از آن‌ها مهم است. اگر تفکر و اندیشه‌ی ما بالا باشد به‌جایی خواهیم رسید که اصلاً تصور آن را هم ‌نداشتیم. مثل مسافرانمان که آمدند و اصلاً فکرش را نمی‌کردند که به رهایی برسند، اما حالا بسیاری از آن‌ها وارد سفر دوم شده‌اند.

زمانی که ما در مسیر حرکت هستیم باید به فرامین الهی گوش کنیم و آن‌ها را اجرا کنیم.

در سی دی گفته شد که انسان وقتی می‌خواهد به کسی کمک کند باید خداوند اجازه کمک را به او بدهد و همچنین فرمودند: اگر ما یک‌نفس را احیا کنیم مانند این است که همه‌ی انسان‌ها را احیا کردیم و این خیلی ارزشمند است و کنگره این امکان را به ما می‌دهد که به انسان‌ها کمک کنیم.

در این سی دی جناب مهندس فرمودند، ما باید ساز را کوک کنیم، یعنی خودمان را میزان کنیم و افکار منفی را دور بریزیم و در مسیر باشیم. یک انسان وقتی کوک شود باید آرامش و تعادل را داشته باشد تا اینکه بتواند حرکت مفیدی داشته باشد.

ما باید فرمانده جسم و فیزیک خودمان باشیم.

در بعضی از شرایط انسان دست خودش نیست و فرماندهی و اختیار را دست مواد مخدر، طلا، جایگاه و قدرت و ... می‌دهد و آن‌ها هستند که تعیین می‌کنند که انسان چه‌کارهایی را انجام بدهد.

پس انسان برای جلو رفتن به این نیاز دارد که یک مربی داشته باشد تا او را هدایت کند که اگر مربی و راهنما نباشد سر از ناکجاآباد درمی‌آورد.

همچنین فرمودند: درمان اعتیاد سخت و طاقت‌فرسا است و کار پیچیده ایی است و ما باید به رهایی خود ارزش و بها بدهیم.

انشا الله بتوانیم از سی‌دی‌ها استفاده کنیم و آن‌ها را در زندگی خود اجرایی کنیم.

 

 سلام دوستان زهرا بیدی هستم یک همسفر

آقای مهندس فرمودند که مسیر زندگی انسان‌ها بیش از آنکه به سمت شادی‌ها باشد به سمت‌وسوی غم و اندوه گرایش دارد و هیچ انسانی را نمی‌توان یافت که هیچ غم و اندوهی نداشته باشد. چراکه این غم و اندوه هستند که موجب جهش در جهت تکامل ما انسان‌ها می‌شوند.

ما نباید درون غم و اندوه غرق شویم و باید همیشه امیدوار باشیم، چون خود ما هستیم که غم و اندوه را برای خودمان بزرگ می‌کنیم. ما باید بدانیم که سختی‌ها همیشه ماندنی نیستند. مثلاً ما نباید ناراحت باشیم که چرا مسافرمان به سمت تاریکی‌ها رفته است چراکه همین تخریبِ آن‌ها ما را نیز به سمت روشنایی‌ها کشید.

ما باید خداوند را شاکر باشیم که کنگره ایی هست تا ما را از طرف تاریکی‌ها به روشنایی‌ها می‌برد و این یعنی از ظلمت به نور رسیدن.

از نقطه‌ی سیاه تا رنگین‌کمان همان تمثیل از ظلمت به نور رسیدن است.

 

سلام دوستان ملیحه هستم همسفر

در سی دی از نقطه سیاه تا رنگین‌کمان جناب مهندس فرمودند: در رنگ‌ها پائین ترین رنگ سیاه است و زیباترین رنگ‌ها را در رنگین‌کمان می‌توانیم ببینیم؛ و این یعنی ما از نقطه‌ی سیاه می‌توانیم شروع کنیم تا به رنگین‌کمان برسیم.

انسان همیشه تنها است. تنها به دنیا آمده و تنها از دنیا می‌رود؛ و در تنهایی خودش غم‌هایی دارد که این غم‌ها می‌تواند مثبت یا منفی باشد.

انسان هرچه داناتر باشد دردش بیشتر و هرچه جاهل‌تر باشد دردش کمتر است.

ما باید ناامیدی را از خودمان دور کنیم چون ناامیدی یکی از اهداف اهریمن است.

چارلی چاپلین یک جمله قشنگی گفته است که اگر به زندگی از نزدیک نگاه کنیم.

 اگر انسان بخواهد و تلاش کند می‌تواند از یک نقطه سیاه حرکت کند و به هفت‌رنگ رنگین‌کمان که رنگ‌های جذابی دارد سیاهی در مقابلش هیچ جذابیتی ندارد برسد.

آقای مهندس فرمودند: که هیچ زندگی بدون درد و رنج نیست و من خودم به این ضرب‌المثل رسیم که هر که بامش بیش برفش بیشتر...

و من یک فلش بک به زندگی قبل از کنگره‌ی خودم زدم و خودم را با قبل از کنگره ایی شدنم مقایسه کردم و برایم یک تلنگر عجیبی بود و از خانم شهره تشکر می‌کنم که سی‌دی‌هایی را به معرفی می‌کنند که من همسفر حال خود را بهتر متوجه شویم.

آقای مهندس فرمودند: خوشی‌ها زودگذر هستند و ما انسان‌ها بیشتر به سمت غم و غصه گرایش داریم. من بارها دقت کردم که ما واقعاً اگر یک عروسی داشته باشیم نهایتاً یک هفته شادی می‌کنیم ولی اگر اتفاقی برای بستگان رخ بدهد زندگی و روح و روانمان مدت‌ها درگیر آن مسئله است.

خداوند را شاکرم که در کنگره هستم که این‌گونه مسائل را به من گوشزد می‌کند تا قدر داشته‌هایم را بدانم و حسرت نداشته هایم را نخورم.

زندگی مانند یک تراژدی است و اگر از دور نگاه کنیم مانند یک کمدی است؛ یعنی هم قشنگی دارد و هم سختی...

ما باید بتوانیم از این سختی‌ها و موانع عبور کنیم تا به جایگاه اصلی خودمان برسیم.

جناب مهندس در یک‌قسمتی از سی دی هم در مورد فرماندهی صحبت کردند که هرکسی باید خودش در زندگی خودش فرماندهی کند که گاهی این فرماندهی به دست اعتیاد می‌افتد و این مواد مخدر است که به ما می‌گوید چه‌کار کنیم و چه‌کار نکنیم.

 

سلام دوستان رؤیا هستم همسفر

سی دی از نقطه سیاه تا رنگین‌کمان بسیار سی دیِ آموزنده و پر نکته ایی بود.

آقای مهندس فرمودند: انسان در زندگی خود خیلی گرفتاری و درد دل دارد و هیچ دلی بدون درد و غم پیدا نمی‌شود یا اگر هم بشود بسیار تعداد آن‌ها محدود است؛ که البته همیشه این غم و اندوه‌ها نشانه‌ی بدی نیستند.

این غم و اندوه‌ها می‌تواند ما را به درجه‌ی بالا ببرد و گاهی ممکن است به پائین ترین نقطه برساند.

بعضی‌اوقات هم غصه‌ی بیهوده می‌خوریم. مثل مثال شخصی که ۵۰ سال پیش گاو خود را ازدست‌داده است و هنوز غصه آن گاو را با خود حمل می‌کند.

همچنین جناب مهندس در این سی دی در مورد امیدواری صحبت کردند و فرمودند: هر انسانی در زندگی خود مسیر پرفرازونشیبی را طی کرده است ولی مهم این است که همیشه امیدوار باشیم و بدترین چیز برای یک موجود ناامیدی است.

ازآنچه ما فکرش را نمی‌کنیم ممکن است برای ما اتفاقات خوبی پیش بیاید.


سلام دوستان بهاره هستم یک همسفر

نقطه سیاه ازنظر رنگ، ظلمت و تاریکی در انسان است ولی رنگین‌کمان، هفت‌رنگ و زیباست و روشنایی و مثبت است.

انسان می‌توان از آن نقطه سیاه حرکت کند و به آن نقطه رنگین‌کمان برسد. می‌تواند یک نقطه سیاه باشد ولی مسیر درستی را انتخاب کند و تبدیل به رنگین‌کمان بشود

یک سفر اولی می‌تواند از سمت تاریکی حرکت کند به سمت رنگین‌کمان برود که سفر اول را طی کردن و رسیدن به سفر دوم است.

انسان‌ها درد و اندوهی در دل دارند و انسان بی‌درد فقط در قبرستان است. درد و اندوه عمق دارد و شادی ندارد. انسان موجود تنها در آفرینش است و غم اندوه همیشه با او هست که بعضی از مواقع غم و اندوه انسان را به نقاط بالایی هدایت می‌کند. ولی بعضی از این غم‌ها بیهوده است. مثل مرگ نزدیکان

انسان برای تکامل راه سختی را طی می‌کند مثل سفر اولی به سفر دوم برسد و فقط نباید در این مسیر سخت و پر غم و اندوه ناامید شود که ناامیدی یکی از هدف‌های مهم شیطان است.

بعد از سرمای زمستان بهار می‌آید یعنی بعد از سختی سفر اول و درد و رنج‌ها موقع بهار و رهایی، رسیدن به سفر دوم می‌شود.

این سختی‌ها و مشکلات بهانه است که خدا به وجود آورده، آن اهمیت ندارد و موضوع مهم عبور از مشکلات و موانع است و چگونگی رد شدن از موانع مهم است؛ که اگر به سفر دوم برسید همیشه این مهرسفردومی روی فرد می‌ماند.

باید حرکت کنیم از تاریکی به سمت روشنایی یا رنگین‌کمان و در این مسیر رنگین‌کمان به درجات بالایی می‌رسیم و ضد ارزش‌هایی را از خود دور می‌کنیم که اصلاً در تفکر ما نبود. مثل آشغال نریزیم- غیبت نکنیم – قضاوت نکنیم – محبت کنیم

انجام این کارها حرکتی است به سمت آرامش یا بهشت ابدی که حقیقتی است که از چشم انسان‌ها دور است، لذت آن‌ها خوب احساس نمی‌کنند.

ما باید در مسیر الهی حرکت می‌کنیم و زمانی که در این مسیر دانایی دریافت کردیم، به آن عمل کنیم.

استاد به شاگرد می‌گوید: که در جای خوبی قدم نهاده‌اید، بعضی مواقع انسان می‌خواهد کمک کند خداوند توفیق آن را نمی‌دهد و اجازه آن را نمی‌دهند؛ و باید انسان ارزش آن را داشته باشد که خداوند او را در آن مسیر قرار دهید، خداوند می‌گوید اگر یک‌نفس را احیا کنی تمام انسان‌ها را زنده کرده‌ای، پس جایی برای خدمت کردن بهتر از کنگره نیست. یک انسان را احیا وزنده می‌کند و خانواده و فامیل و جامعه را از ظلمت نجات می‌دهد.

ما باید چه در سفر اول یا سفر دوم هستیم قدر آن را بدانیم.

 بعضی از مطالب و کلام‌ها برای یک سفر اولی و سفر دومی خیلی زود است که مطرح شود، چون باعث به‌هم‌ریختگی در افکار و گمراهی می‌شود. ولی اگر به‌موقع بیان شود تأثیر خیلی خوبی دارد.

مثل موضوع جزوات عقاب‌ها – سردار و...

 

سلام دوستان مریم هستم همسفر

آقای مهندس فرمودند انسان می‌تواند از نقطه‌ی سیاه یا همان تاریکی حرکت کند و خود را به رنگین‌کمان که منبع نور و روشنایی است برساند.

غم‌ها و غصه‌ها همیشه نشانه‌ی بدی هم نیستند. غم‌ها و غصه‌ها می‌توانند ما را به بالاترین نقطه برساند.

وقتی مطلب خنده‌داری را می‌شنویم می‌توانیم تا دقایقی شادباشیم ولی برای یک مسئله‌ی غم‌انگیز یک هفته یا بیشتر می‌توانیم غمگین باشیم.

همچنین فرمودند: ناامیدی یکی از اهداف شیطان است. بعضی از مسائل خیلی بزرگ و دردآور نیستند بلکه ما هستیم که آن‌ها را بزرگ فرض می‌کنیم.


گرد آوری و تنظیم:همسفر خانم فاطمه رحیمی

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه لژیون ۴ یکشنبه 6 مهر 1399 10:25 ب.ظ
بسیار عالی لژیون اول استفاده کردیم خدا قوت راهنما محترم خانم شهره عزیز
یکشنبه 6 مهر 1399 06:48 ق.ظ
عرض سلام وخداقوت خدمت خانم شهره عزیز وهمه دوستان لژیون اول بسیارآموزنده ودلنشین بود سپاس ازآموزشتان
همسفرمیترا شنبه 5 مهر 1399 11:13 ب.ظ
خداقوت به شماخانم شهره عزیز ورهجوهای عزیزتون.
همسفر سمیه لژیون پنجم شنبه 5 مهر 1399 09:37 ب.ظ
خدا قوت عالی بود
معصومه.کمک راهنمای لژیون5 شنبه 5 مهر 1399 09:31 ب.ظ
مطالبتون بسیار عالی و دلنشین بود خدا قوت خانم شهره عزیز و رهجویان لژیون اول
فاطمه شنبه 5 مهر 1399 02:12 ب.ظ
خداقوت خدمت راهنمای محترم خانم شهره عزیزم و بقیه ی همسفرهای عزیزسپاسگذارم
همسفر فاطمه شنبه 5 مهر 1399 10:02 ق.ظ
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم شهره و بقیه رهجویان لژیون اول. مثل همیشه عالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic