مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم معصومه- لژیون پنجم
پنجشنبه 9 مرداد 1399 ساعت 06:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بهاره | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان کمک راهنمای محترم سرکار خانم معصومه (لژیون پنجم) در خصوص دستور جلسه 
"از فرمانبرداری تا فرماندهی" مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان معصومه هستم کمک راهنمای همسفر

از فرمان‌برداری تا فرماندهی به‌صورت یک *قانون* است اگر کسی بخواهد در جایگاه فرماندهی قرار بگیرد شرط لازم آن این است که فرمان‌برداری را به‌صورت کامل انجام دهد فرماندهی هم در صورت آشکار است و هم در صور پنهان.

فرماندهی در صور پنهان یعنی فرمان دادن به قسمت درون مانند فرمان دادن به دست برای برداشتن چیزی و یا به چشم برای نگاه کردن، به این صورت بدن از ما فرمان می‌گیرد زمانی که یک فرد سالم فرماندهی جسم خودش را در اختیار دارد به این معنی است که هر وقت اراده کند می‌تواند بخوابد و یا هر چیزی را بخورد انسانی که دچار بیماری می‌شود فرماندهی او دچار اختلال می‌شود و نمی‌تواند کارهایش را به‌خوبی انجام دهد انسان زمانی می‌تواند به انجام کارهایش احاطه پیدا کند که در درجه اول جسمش سالم باشد و به دانایی مؤثر رسیده باشد دانایی هم با آموزش به دست می‌آید انسان زمانی می‌تواند به دیگران فرمان دهد و کاری را بخواهد که خودش انجام داده باشد.

 

سلام دوستان سارا هستم یك همسفر

انسان اگر بخواهد در جایگاه فرماندهى قرار بگیرد، باید فرمان‌بردار خوبى باشد.

من باید بدانم در محیط و یا مكانى یكسرى قوانین حكم فرماست به‌عنوان‌مثال: من وقتى وارد شعبه می‌شوم بایستى فرمانبردارگروه باشم باید قوانین و حرمت‌ها را رعایت كنم حضور سر ساعت در جلسات فرمانى است كه هر شخص بعد از سه جلسه مشاوره تازه واردین باید آن را اجرا كند. من وقتى اعلام سفر می‌کنم یعنى فرامین را اجرا كردم.

درزمینهٔ اعتیاد شخص فرماندهى خود را از دست می‌دهد زیرا نمی‌تواند هر چیزى را بخورد یا به‌موقع بخوابد کاملاً متوجه می‌شود خیلى چیزهایى كه قبلاً برایش قابل‌اجرا بوده الآن دیگر نیست و یا براى اجراشدنش شرط این است كه یا باید مواد مصرف كند و یا بیشتر مصرف كند و یا گاهى مجبور می‌شود به‌جای مواد همیشگى مواد دیگرى با دوز بالاتر استفاده كند.

همه اعضای کنگره با اجرای قوانین و فرامین‌ها می‌توانند یک فرمان‌بردار خوبی باشند و درنهایت توانایی فرمانده بودن را داشته باشند.

زیرا یک فرمانده خوب کسی است که توانسته است فرمان‌بردار خوبی باشد.

با تشكر.

 

 سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر

 کسی که در کنگره با تمام وجود می‌خواهد حرکت کند باید فرمان‌بردار کاملی باشد تا نتیجه بگیرد انسان با انجام کارهایی که حتی درک هم نمی‌کند می‌تواند خوشحال شود و یک سری نیروی درونی را که خدا درونش قرار داده در زندگی به کار ببرد مثل تقلید صدا؛ یعنی به نیروی درون خودش مسلط است این یعنی فرماندهی. این‌که بعضی انسان‌ها بندباز حرفه هستند یعنی بخشی از جسمش به فرماندهی بالایی رسیده؛ و اینکه چرا انسان‌ها حاضرند به خود سختی بدهند و تمرین کنند که بتوانند مثلاً شیرجه بزنند یا به دنبال یک توپ بدوند چه اهمیتی دارد. برای اینکه اگر بخواهیم فرمانده خوبی باشیم باید فرمان‌بردار خوبی باشیم فرماندهی معنی عمیقی دارد انسان اگر معتاد می‌شود فرماندهی‌اش را از دست می‌دهد وبدنش از او فرمان نمی‌گیرد تمرکزی ندارد نیروی درونی او که شامل صور پنهان او می‌شود فرماندهی نمی‌کند و برای برگشت به زندگی باید فرمان‌بردار خوبی باشد.

 

سلام دوستان میترا هستم همسفر مهدی

 

ما وقتی‌که واردهرسازمانی یا نهادی یا اداره‌ای که می‌شویم باید در ابتدا از قوانین آنجا پیروی کنیم یعنی ما اگر بخواهیم به مدارج بالابرسیم بایدمراحل را پله‌پله بالا رفت. به‌عنوان‌مثال یک بچه شش‌هفت‌ساله باید طبق قوانین آموزش از پیش‌دبستانی شروع کند پایه‌ها را بگذراند وسعی و تلاش کند و یک مدت‌زمانی را بگذراند تابه آن مدرک یا همان فرمانروایی برسد، نمی‌شود یک بچه شش‌هفت‌ساله را پایه پنجم بگذاری چون آن هنوز نمی‌تواند قلم دستش بگیرد چطوری به پایه بالاتر برود. یا همین کنگره شخص که تازه آمده و هنوز با قوانین و شرایط کنگره آشنا نیست بگوید چون من دکترا دارم باید من از همان اول راهنما بشوم مگر می‌شود؟

بایدازخدمت کردن شروع کنی زحمت بکشی تلاش کنی. پیرو راهنمایت باشی و یک مدت‌زمانی بگذرد با قوانین کنگره آشنا بشوی و پله‌پله به هدفت برسی.

 

سلام دوستان سمیه هستم همسفر

طبق وادی ششم به ما گفته‌شده حکم عقل را در قالب فرمانده کاملاً اجرا نماییم. عقل در شهر وجودی ما حکم فرمانروا را دارد و ما با اجرا کردن همه‌ی فرمان‌های آن می‌توانیم به راه مستقیم و رسیدن به هدف والای انسانی برسیم و جایگاهی که بگوییم شو، شود؛ و در مسائل زندگی هر چه بگوییم همان را به اجرا دربیاوریم؛ و این کار را با انجام کارهای ساده می‌توان انجام داد. همین‌که با ورود به کنگره هرچه راهنما گفت باجان دل گوش کنیم و اجرا کنیم و همیشه دنبال اجرا کردن حرمت‌ها و قوانین آن باشیم وقتی این کارها را انجام دادیم وفرمانبردار خوبی بودیم مطمئناً می‌توانیم فرمانده خوبی باشیم؛ که خود من تجربه‌های بسیار عالی از این گوش کردن وفرمانبردار عقل بودن به دست آورده‌ام.البته طبق آموزش‌های کنگره. مثلاً وقتی دوست دارم پسرم منظم و با برنامه‌ریزی کارهایش را انجام بدهد خودم قبلش این کارها را انجام دادم و وقتی پسرم دید، خودش ناخودآگاه شروع به انجام آن‌ها کرد؛ و یا اینکه در کارهای خیلی کوچک مثل شستن به‌موقع ظروف یا حضور به‌موقع در شعبه یا نوشتن سی دی و... الآن در حد خیلی بالای فرماندهی جسم خودم را به عهده گرفتم؛ و امیدوارم با حضور مؤثر در کنگره به فرماندهی کامل عقل خودم برسم.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه دوشنبه 13 مرداد 1399 08:55 ب.ظ
خداقوت لژیون پنجم عالی بود
اکرم همسفرازلژیون پنجم یکشنبه 12 مرداد 1399 02:22 ب.ظ
باسلام وخداقوت خدمت دوستان عزیز وراهنمای گرانقدرم بسیار عالی ورسا بود امیدوارم فرمانبردار خوبی برای کنگره باشیم
معصومه لژیون ۴ یکشنبه 12 مرداد 1399 01:12 ب.ظ
خدا قوت بسیار عالی لژیون پنجم و خدا قوت کمک راهنما محترم خانم معصومه عزیز
معصومه.کمک راهنمای لژیون5 یکشنبه 12 مرداد 1399 08:43 ق.ظ
خدا قوت به خانم بهاره عزیز و دوستانی که در وبلاگ زحمت میکشند .
ممنون بابت انعکاس مطالب
مریم کمک راهنمای لژیون ششم شنبه 11 مرداد 1399 01:20 ب.ظ
خدا قوت به همه اعضای لژیون خانم معصومه عزیز عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات